Diagnostyka

Profilaktyka próchnicy

Próchnica jest jedną z najczęściej występujących infekcji. Prawie każdy z nas przynajmniej raz w życiu usłyszy diagnozę: próchnica. Zapobieganie jest najlepszą ochroną: regularna profilaktyka w gabinecie stomatologicznym i dokładna pielęgnacja w domu.


Nie daj się próchnicy!

Czy myśląc próchnica automatycznie myślisz o borowaniu? Te czasy są już za nami. Odpowiednio wczesne wykrycie próchnicy pozwala na jej bezbolesne usunięcie i zachowanie zdrowej tkanki zęba. Między zębami często gromadzą się resztki pokarmowe. Przestrzenie międzyzębowe stanowią idealną kryjówkę dla bakterii. Choroby zębów, takie jak próchnica czy choroba przyzębia, prawie zawsze zaczynają się w przestrzeniach międzyzębowych. Stan taki można już wcześnie rozpoznać za pomocą DIAGNOcam i podjąć działania profilaktyczne, by zapobiec inwazyjnym zabiegom, jak np.: borowanie.

DIAGNOcam wykrywa próchnicę szybko i niezawodnie.

Jak działa DIAGNOcam?

Zasada jest bardzo prosta: DIAGNOcam „prześwietla” ząb, a miejsca zaatakowane przez próchnicę są widoczne jako ciemne punkty. Ząb jest wykorzystany jako światłowód. Kamera wideo rejestruje uzyskany obraz i przenosi go naekran w czasie rzeczywistym. Całkowicie bez użycia promieni rentgenowskich, dzięki temu badanie można powtarzać z dowolną częstotliwością.

Zalety zastosowania  DIAGNOcam

Wyposażenie

Kamera wewnątrzustna


Kamera wyposażona w 6- punktowy system oświetlenia LED gwarantuje doskonale oświetlone zdjęcia i wysokiej jakości obraz ułatwiając komunikacje z pacjentem.

Radiowizjografia cyfrowa


Umożliwia uzyskanie szybko, wysokiej jakości obrazu zdjęcia rtg i możliwość jego komputerowej obróbki. Pozwala na otrzymanie zdjęcia w wielu projekcjach, zmniejszając dawkę promieniowania i skrócić czas ekspozycji 6-9 krotnie w porównaniu z konwencjonalnym zdjęciem rtg. 

Ze względu na łatwość archiwizacji i przesyłania zdjęć pozwala na obiektywną ocenę procesu gojenia tkanek około wierzchołkowych .

Miludent

Ul. Baczyńskiego 15/20

38-200 Jasło

tel. 606 384 106

ALL RIGHTS RESERVED ©  2018

OK

Ta strona używa ciasteczek. Więcej informacji