Endodoncja

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się  leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych.  Dzięki leczeniu kanałowemu możliwe jest wyleczenie zębów, których miazga została zainfekowana przez bakterie.  Zabiegi z dziedziny endodoncji polegają na  oczyszczeniu kanału zęba z  bakterii oraz  martwej miazgi, oraz  wypełnieniu systemu kanałów korzeniowych specjalnym preparatem.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik leczenie endodontyczne stało się bardzo skutecznym nardzędziem do utrzymania zębów przez długie lata. 

Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy mikroskopu, jesteśmy w stanie dokonać precyzyjnej oceny stanu zęba, zlokalizować niewidoczne gołym okiem ujścia kanałów. Mikroskopowe leczenie endodontyczne jest o wiele dokładniejsze i skuteczniejsze niż metody tradycyjne, zwiększając szanse na zachowanie naturalnego zęba.

Przypadki kliniczne

Przed leczeniem

Po leczeniu

Radiowizjografia cyfrowa


Umożliwia uzyskanie szybko, wysokiej jakości obrazu zdjęcia rtg i możliwość jego komputerowej obróbki. Pozwala na otrzymanie zdjęcia w wielu projekcjach, zmniejszając dawkę promieniowania i skrócić czas ekspozycji 6-9 krotnie w porównaniu z konwencjonalnym zdjęciem rtg. 

Ze względu na łatwość archiwizacji i przesyłania zdjęć pozwala na obiektywną ocenę procesu gojenia tkanek około wierzchołkowych .

Wyposażenie

Microskop  stomatologiczny Leica


Mikroskop zabiegowy daje powiększenie 6,4 do 40x gwarantując odpowiednie oświetlenie i szczegóły pola zabiegowego. Zastosowanie ma głównie w przypadku :

-wykrywanie pęknięć w obrębie korony i korzenia zęba

-odnalezienie ujść kanałów zobliterowanych, dodatkowych

-usuwanie materiału w trakcie zabiegu ponownego leczenia kanałowego

-usuwanie złamanych narzędzi kanałowych

-zamykanie perforacji

-w trakcie zabiegu resekcji.

W gabinecie dysponujemy  wysokiej klasy mikroskopem firmy Leica  z torem wizyjnym.

Endometry VDW i Morita


Endometr umożliwia bardzo precyzyjne wyznaczenie długości roboczej kanałów korzeniowych podczas leczenia  endodontycznego zeba , uzyskujacv pomiary szybkie i powtarzalne.

Mikrosilnik endodontyczny 

VDW Reciproc Gold oraz SYSTEM TF ADAPTIVE


Maszynowy system rotacyjny Reciproc  stosowany na mikromotor endodontyczny połaczony z endometrem VDW GOLD. System jednonarzędziowy usprawniający i przyśpieszający procedurę opracowanie kanałów korzeniowych.


Technologia Adaptive Motion oparta jest na opatentowanym, inteligentnym algorytmie przeznaczonym do pracy z systemem pilników TF Adaptive. Technologia ta umożliwia dostosowywanie się pilników TF Adaptive do sił skręcających wewnątrz kanału w zależności od nacisku wywieranego na pilnik.

System wypełniania kanałów płynna gutaperką

B&L oraz Beefill


System B&L  do wypełniania metodą na ciepło kanałów korzeniowych

Bezprzewodowe innowacyjne urządzenie do termicznego uplastyczniania gutaperki wypełniającej kanał korzeniowy zęba. Kondensacja termoplastyczna gutaperki zapewnia łatwe i szybkie wypełnienie systemu kanałowego. Uplastyczniona gutaperka idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału, gwarantując szczelne wypełnienie na całej jego długości. Urządzenie łączy w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki w połączeniu ze szczególną dbałością o szczegóły.

Zakres usług

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2012 roku. Od czasu stażu podyplomowego pracuje w powiększeniu mikroskopu zabiegowego. W gabinecie specjalizuje się w leczeniu endodontycznym , wykonuje również zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Z troską i życzliwością opiekuje się najmłodszymi Pacjentami . Uczestniczy w licznych szkoleniach, sympozjach i kursach stale podnosząc swoje kwalifikacje.

Miludent

Ul. Baczyńskiego 15/20

38-200 Jasło

tel. 606 384 106

ALL RIGHTS RESERVED ©  2018

lek. dent. Agnieszka Badowska

OK

Ta strona używa ciasteczek. Więcej informacji