Periodontologia

Choroby błony śluzowej i przyzębia

Stany zapalne dziąseł

Zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej

Recesje dziąsłowe

Periodontologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się zarówno profilaktyką jak również leczeniem przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Badania epidemiologiczne wskazują że aż 80 % populacji ma problemy z przyzębiem, objawiające się zaczerwienieniem, obrzękiem oraz krwawieniem podczas szczotkowania.

Leczenie chorób przyzębia zależy od stopnia zaawansowania. W początkowych stadiach możemy stosować leczenie zachowawcze. W przypadkach bardziej zaawansowanych chorób konieczna jest interwencja chirurgiczna.


Co to jest PERIIMPLANTITIS?

Jedną z najważniejszych przyczyn problemów z implantami (tzw. periimplantitis – zapalenie dziąsła i ew. utrata kości wokół implantów) jest nieodpowiednia higiena (słabe czyszczenie) oraz niezgłaszanie się na wizyty kontrolne, na których można szybko wykryć początkowe stany zapane. Periimplantitis może pojawiać się u 10 do 40% pacjentów użytkujących uzupełnienia na implantach i może prowadzić do ich utraty!  Dlatego niezwykle ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza, wizyty kontrolne minimalnie 1 raz w roku i bardzo staranne czyszczenie jamy ustnej szczoteczką do zębów oraz irygatorem.

Wyposażenie

Air-flow Master piezon


Urządzenie umożliwiające profesjonalne piaskowanie poddziąsłowe, usuwające 100% biofilmu z kieszonek periodontologicznych. Metoda piaskowania jest całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna dla zębów i dziąseł. Innowacyjność tego rozwiązania polega na specjalnej konstrukcji dyszy, z której pod odpowiednim ciśnieniem podawany jest specjalny piasek wraz z wodą.  Dyszę tą można wykorzystać również w oczyszczaniu biofilmu na powierzchni implantu.

Vector Paro


Jest to urządzenie piezoelektryczne służące do leczenia paradontozy. Za pomocą innowacyjnej metody opracowanej przez DurrDental możliwe stało się przekierowanie energii pod kątem 90 stopni dzięku czemu zapewniona została atraumatyczność pracy końcówki. Dodatkowo zastosowanie specjalnego fluidu zapewnia usunięcie kamienia i osadu w sposób delikatny i skuteczny znosząc jednocześnie nadwrażliwość pozabiegową.

Piezotome solo


Ma zastosowanie w ultradźwiękowej chirurgii,  czyniąc zabiegi w obrębie wyrostka zębodołowego kości mniej inwazyjnymi w porównaniu do tradycyjnej chirurgii.

Laser stomatologiczny


Biostymulacja laserowa jest jednym z najbardziej skutecznych form leczenia zapalneń błony śluzowej jamy ustnej wspomagający tradycyjne metody leczenia. 

Laser pomaga w gojeniu aft, owrzodzeń, likwiduje ból oraz zapalenie. Laseroterapia stosowana jest również w okresie pozabiegowym powodując znaczne przyspieszenie gojenia, jak również minimalizuje ryzyko powikłań pozabiegowych.

Sonda periodontologiczna pa-on


Cyfrowa sound Pa-on to wyjątkowe wysoce precyzyjne narzędzie stosowane w analizie chorób przyzębia. Umożliwia pomiar głębokości kieszonek przyzębnych jak również wskażników określających zaawansowanie choroby. Wszystkie wyniki pomiarów widoczne są na specjalnym diagramie periodontologicznym.

Zakres usług

 • skaling naddziąsłowy z polerowaniem koron i szyjek zębów,
 • skaling poddziąsłowy i wygładzenie cementu korzeniowego
 • piaskowanie naddziąsłowe i  poddziąsłowe zębów,
 • kiretaż zamknięty i otwarty
 • zabiegi płatowe na przyzębiu,
 • zabiegi regeneracji tkanek przyzębia za pomocą wszczepów i materiałów kościozastępczych, białek matrycy szkliwnej oraz błon regeneracyjnych,
 • zabiegi chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej (pokrycie recesji dziąsła, pogłębienie przedsionka),
 • zabiegi sterowanej regeneracji tkanek przyzębia,
 • szynowanie zębów,
 • zabiegi profilaktyczne w obrębie przyzębia,
 • zabiegi laserem diodowym,
 • terapia fotodynamiczna chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej,
 • leczenie farmakologiczne chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej,
 • diagnostyka i leczenie chorób błony śluzowej jamy ustnej,
 • profilaktyka onkologiczna dotycząca jamy ustnej,
 • leczenie chirurgiczne chorób błony śluzowej jamy ustnej.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010 roku. W trakcie studiów pracował naukowo w kole naukowym z chirurgii stomatologicznej oraz pedodoncji. 

Odbył dodatkowe praktyki z zakresu stomatologii w Kolonii (Niemcy) oraz we Lwowie (Ukraina). Obecnie członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego , Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej oraz Europejskiej Federacji Periodontologii.

lek. dent. Damian Korczyński

Miludent

Ul. Baczyńskiego 15/20

38-200 Jasło

tel. 606 384 106

ALL RIGHTS RESERVED ©  2018

OK

Ta strona używa ciasteczek. Więcej informacji